0Jak na non-toxic úklid domácnosti?
Chtěli byste přestat používat chemické prostředky na úklid domácnosti? Ale nevíte, jak na to? Zdali vyházet veškerou chemii do „koše“ anebo zařazovat ekodrogerii postupně? To je otázka hlavně pro vaši peněženku, ale dejte na své pocity a nebuďte na sebe hned přísní.
Představte si, že přijdete domů a dýchne na vás čistota a vůně např. z aromalampy přírodní esenciální oleje. Díky dalším přírodním non-toxic produktům pro úklid, může být váš domov čistý s jemnou vůní přírody. Jak a čím tedy začít?
Začněte postupně
Pokud se vám nechce utrácet, sáhněte po levných surovinách jako je ocet a soda. Osobně tuto kombinaci využívám jako čístící prostředek místo klasického písku. Vhodný je např. na mytí koupelen, sporáku či trouby.
Změňte prací gel/prášek
Postupujte změnou pracího prostředku za ekologický. To je dobrý začátek pro non-toxic domácnost a hned vám vysvětlím proč. Celý den nosíme oblečení a právě z něho se uvolňují mikroplasty a další chemie. Tyto látky se uvolňují do kůže a mohou být jedny z příčin různých alergií a dalších zdravotních obtíží.
Osobně nedám dopustit na prací prostředky od firmy FeelEco. Prací gel této značky má jemnou vůni, ale zároveň je dostatečně účinný. Maminky malých dětí určitě ocení hypoalergenní prací gel Baby FeelEco. Je vhodný i pro citlivou pokožku.
Zkuste mycí prostředky
Slyšeli jste o tom, že jar se z nádobí vymývá až po několikátém umytí? Překvapilo mě, jaké složení jar obsahuje. Podívejte se na bezpečnostní list do kapitoly toxikologických informací. To byl pro mě důvod s ním skončit.
Zároveň jsem hledala produkt, kterým bych mohla umýt ovoce a zeleninu. Věděli jste kolik pesticidů zůstává ve slupkách?
Firma FeelEco proto vyrobila mycí přípravek vhodný na ovoce a zeleninu. Doma už jiný mycí prostředek nepoužíváme. Pokud máte i myčku, zkuste prášek do myčky na nádobí, přírodní sůl, leštidlo.
Vrhněte se na non-toxic úklid
Dnes už je celá řada úklidových ekologických prostředků. Dřív se nám o tom ani nesnilo. Záleží zdali se rozhodnete vyčistit koberec, okna, koupelnu, wc, kuchyň, podlahu, sanitární zařízení či další povrchy.
Proč žít non-toxic?
Pokud zatím ještě přemýšlíte nad udržitelnějším způsobem života, můžete mít pocit, že bez "pořádné chemie" to prostě nejde.
Můžete si být nejistí, zdali ekologické prostředky jsou dostatečně účinné. Opak je ale pravdou. Na trhu naleznete kvalitní ekoprodukty, které jsou stejně účinné jako ty chemické. Sama mám většinu z nich vvyzkoušenou. Mají jemnější vůni, jsou šetrné a zároveň velmi účiné. Hlavně jsou více koncentrované, jejich spotřeba je menší. Což vyvrací mýtus, že ekoprodukty jsou dražší.
Potřeba chránit životní prostředí je čím dál naléhavější. Hromadění odpadu, znečišťování prostředí a vody je až alarmující. Při běžném úklidu odpadem proteče spoustu toxických látek.
Odborníci z medicíny navíc upozorňují, že používání produktů s chemickým složením může být příčinou celé řady vážných zdravotních onemocnění.
Pokud žijeme ve městech, tak se samozřejmě naprosto čistému a netoxickému prostředí nevyhneme. Změnu ale můžeme udělat u sebe, ve svých domovech. Záleží na každém z nás.
Pro jakou změnu se rozhodnete vy?