Akce na dopravu září za 49 Kč přes Ppl.

Blog, Strana 3

Keltská mořská sůl
Keltská mořská sůl

RYZÍ KELTSKÁ SŮL

Ryzí keltská sůl je unikátní, zcela přírodní mořská sůl, která se významně liší od většiny solí na trhu, včetně těch mořských. Díky způsobu sklizně a svým vlastnostem má velmi blahodárný vliv na naše zdraví.

Díky naprosto šetrné, ruční sklizni si Ryzí keltská sůl uchovává většinu minerálů obsažených v mořské vodě, které jsou velmi prospěšné pro naše zdraví. Navíc je obohacena o další minerály obsažené v šedém jílu na dně celého unikátního systému sběrných rybníčků. Díky speciálnímu jílu má nezaměnitelnou našedlou barvu.

Kromě velmi pozitivního vlivu na naše zdraví také dodává skvělou chuť všem pokrmům, proto je velmi oblíbená v kulinářském světě. Kdo jednou zkusí ryzí keltskou sůl, už většinou nechce jinou.

Ryzí keltská sůl je ručně sklízena v Bretani ve Francii původní keltskou metodou. Geografická orientace Atlantiku a klimatické podmínky regionu hrají důležitou roli v jedinečné směsi mořských nerostů a kvalitě extrahované soli. 

1 500 let stará keltská metoda sběru této soli je zásadní pro zachování jejího přirozeného stavu. Drobní živnostníci pracují na důmyslně vymyšleném systému rybníčků. Sklizeň probíhá bez jakékoli mechanizace a moderních technologií, pouze pomocí lidských rukou a dřevěného hrabla. Výsledkem je ryze přírodní sůl. 

Keltská sůl je naprosto nerafinovaná, neobsahuje proto žádné chemické látky, konzervační látky ani jiné nechtěné přísady (narozdíl od rafinovaných solí obsahujících škodlivé chemické látky a postrádajících mnoho stopových prvků a minerálů).

Použití keltské soli:

Jako součást pitného režimu

V rámci pitného režimu doporučujeme vždy před pitím vody rozpustit (alespoň částečně) špetku (0,8-1g) Ryzí keltské soli v ústech a poté vypít sklenici vody. Tím zajistíte optimální hydrataci Vašeho organismu a tělo se Vám odvděčí vitalitou, svěžestí a celkovou spokojeností. Keltská sůl zajistí tělu minerály nezbytné pro lehký vstup vody do tělních buněk. Optimální je její požití v k kombinaci s harmonickou, informovanou vodou z i9 láhve

V kuchyni

Tato hrubá zdravá sůl se používá i při vaření a nakládání. Při stolním použití ji můžete umlít ideálně pomocí keramického mlýnku. Keltská sůl má jedinečnou chuť a v kulinářském světě je velmi populární, je pokládána za nejkvalitnější jedlou sůl.

Na koupele

Koupelí s keltskou solí osvěžíme naše tělo podobně jako při koupání v moři – důležité minerály obsažené v Keltské soli vstoupí do krve přes pokožku. Zastánci šetření vodou mohou nahradit celkovou koupel pravidelnou koupelí nohou.

Ústní hygiena

Pravidelné vyplachování roztokem z keltské soli podpoří ústní hygienu a zároveň přirozeně bělí zuby. Rozpuštěním několika krystalů keltské soli v ústech vyčistíte velmi šetrně a přírodně zuby i jazyk.

Hlavní přínosy minerálů pro tělo:

Sodík - naprosto zásadní prvek potřebný pro osmózu a vstup vody z mezibuněčného prostoru do buněk

Hořčík - snižuje svalové napětí, třes, křeče i vnímání bolesti, zmírňuje průběh záchvatů průduškového astmatu, snižuje výskyt migrén a zmírňuje jejich průběh, zlepšuje metabolismus cukrů a tuků u diabetiků, zmírňuje bolesti v podbřišku před a během menstruace, zlepšuje fyzický a psychický stav před menstruačním cyklem, zmírňuje příznaky chronického únavového syndromu, snižuje krevní tlak a zlepšuje srdeční rytmus).

Jód - pomáhá zajistit správnou funkci štítné žlázy a metabolismus živin (cukrů, tuků i bílkovin). Pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu, zlepšuje mentální a intelektuální funkce, kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů, podporuje trávení a má příznivý vliv na naši sexualitu.

Vápník - nejvýznamnější prvek při výstavbě a přestavbě kostní hmoty. Také ovlivňuje v organismu řadu regulačních pochodů, podporuje správnou srážlivost krve, přenos vzruchů v nervových buňkách, srdeční kontrakci apod. Vápenaté ionty pozitivně ovlivňují krevní tlak a spolupodílí se na regulace pH v těle.

Pro objednání keltské soli klikněte zde.

 

Číst článek
Hmyzáci jsou opět tady!
Hmyzáci jsou opět tady!

Jak se chránit proti klíšťatům, komárům a dalšímu hmyzu?

Léto si zajisté spojujeme s krásnými dny, sluníčkem a večerním posezením u ohně. Jenže náš letní klid nám mohou narušit nevítaní létající či lezoucí návštěvníci. Není nic otravnějšího, než bzučící komár, právě prolétající kolem naší hlavy. Nemluvě o nepříjemných a svědících štípancích. Navíc právě komáři, a hlavně jejich kamarádi klíšťata, mohou přenášet nemoci, jako boreliózu, nebo klíšťovou encefalitidu.
Proto je důležité se před nimi chránit. Tím nejlepším pomocníkem jsou repelenty.

Chemické vs. přírodní repelenty

Mnohé repelenty obsahují chemické látky, které odhánějí komáry, klíšťata a další hmyz, ale nesvědčí také nám, lidem. Chemické látky obsažené v těchto repelentech mohou mimo jiné způsobovat alergické reakce a podráždění pokožky.
Například takovou chemickou látku DEET, známou i jako Diethyltoluamid nebo N,N-diethyl-meta-toluamid, vytvořila armáda USA po zkušenostech z bojů v džungli během druhé světové války. Původně byla tato látka testována jako pesticid. Sami výrobci této látky nedoporučují používat jej na holou kůži. Navíc při dlouhodobém vdechování aerosolů DEET začne na postiženého člověka doléhat únava, zmatenost, deprese či panické ataky.
Zdroj: Wikipedie

A zejména z těchto důvodu bychom se měli podívat po repelentu na přírodní bázi, který pro nás není toxický. Takový přírodní repelent si můžete sami vyrobit doma, nebo si zakoupit již hotový repelent. Stačí jen vyzkoušet, jaký nám bude vyhovovat.

Jak si vyrobit domácí přírodní repelent?

V boji proti hmyzu a klíšťatům jsou skvělí pomocníci esenciální oleje. Můžeme si vyrobit olejový repelent, sprej, nebo můžeme éterické oleje také inhalovat.

Co nemají klíšťata a hmyz zrovna v lásce?

Takovým komárům nevoní máta, citron, levandule, citronela, eukalyptus a rozmarýn.
Klíšťata zase nemají rádi tea tree, levanduli, rozmarýn, cedr či citronelu.
Blechám vyloženě smrdí tea tree, cedr, levandule, pomeranč a eukalyptus.
A nakonec mouchy zaručeně raději odletí při použití levandule, citronely, eukalyptu či máty.
Výrobce BEWIT nabízí dokonce směs éterických olejů Incest stop, jehož silně kořeněná vůně odežene i to nejodolnější klíště.

Olejový repelent

Základový olej (mandlový, jojobový, aj.) smíchejme s cca 10 kapkami éterického oleje. Můžeme si vybrat jeden, který nám bude vonět a vyhovovat, nebo zkombinovat více éterických olejů najednou.
Tento náš vyrobený olejový repelent nanášejme především na zápěstí, na předloktí, pod kolena, na kotníky a za uši. To nám zajistí zaručenou ochranu celého těla. Náš domácí repelent také můžeme nakapat na kapesník či obvaz, který si přivážete ke kotníku. Pohodlně se nám na kůži bude repelent nanášet např. lahvičkou roll – on.

Sprej

Smíchejme 3 kapky éterické směsi s 50 ml alespoň 40% alkoholu. 
Inhalace
Naši vytvořenou směs (nebo i jen jeden vybraný olej) můžene používat do difuzéru či inhalační tyčinky (použijte 3 – 5 kapek). Tím odeženeme hmyz nejen od nás, ale vyhne se i místnosti, kde necháme směs působit.

A co hotový přírodní repelent?

Pokud se nechceme zabývat přípravou domácího repelentu, můžeme si zakoupit repelent Icognito, který má příjemnou nechemickou vůni. Osobně na něj nedám dopustit.

incognito-repelent-100-ml

✔ Účinný proti komárům, klíšťatům, muškám, ovádům, blechám, vosám, včelám i moskytům.
✔ Vhodný pro děti od 6 měsíců věku
✔ Účinný proti 3500 druhům bodavého hmyzu
✔ Vhodný i do tropických oblastí
Netestován na zvířatech

A co když už je pozdě… Jak ošetřit štípance?

Pokud nejsme dostatečně chránění, zcela jistě se nějakému hmyzímu štípanci nevyhneme. K jejich ošetření můžeme použít neředěné éterické oleje – levanduli a tea tree. Oba tyto oleje mají silné antiseptické účinky. Levandule se navíc používá i proti svědění a je vhodná i po včelím či vosím žihadlu.

Teď už nám nezbývá, než si užívat léta v plném proudu. Nezapomeňme si tedy repelent přibalit na cesty a výlety, a vždy se před procházkou do lesa (nebo do míst, kde je vysoká tráva) řádně repelentem ochránit, abychom klíšťata a jiný hmyz odehnali. Nejenže budeme krásně vonět, ale také nás nezaskočí žádná alergie či reakce na repelent s chemickými látkami.

Číst článek
Nahoru
7 položek celkem